Krucha Blondynka

Czesław Śpiewa

Tekst piosenki


			

© by Czesław Śpiewa.

Co autor miał na myśli

 1. PaniPsycholog
  2012-09-12 18:44:38
   

  Myślę, że interpretacja tego tekstu (mimo, że go tu nie ma) jest dość prosta :) Idąc po kolei zwrotkami:
  1.On chce być z nią szczęśliwy (być w siódmym niebie), chce, żeby stało się to już teraz, tak po prostu, ale może tylko o tym marzyć
  2.Jednak nie może jej o tym powiedzieć, bo wtedy zniszczy to co jest między nimi. Ona nie powie mu tego co on chciałby jej powiedzieć (że ją kocha), on tak jakby nie ma siły do tego by ją kochać, by się starać
  3.Proste: wszyscy wiedzą, że ona coś do niego czuje, jednak lepiej, żeby o tym nie mówić, gdyż może to się wtedy zniszczyć...
  4.Ona chce z nim być, on jej daje w pewien sposób siebie i wygląda to tak jakby tyle jej wystarczało, ale tak nie jest, bo ona na pewno pragnie więcej, a jego na to nie stać
  5.On się kiedyś 'przejechał' na życiu, na miłości, przez to trudno mu kochać, walczyć o nią, bo ma tak jakby uprzedzenie. Boi się w cokolwiek zaangażować.
  Reszta się powtarza :)


 2. PaniPsycholog
  2012-09-12 19:04:37
   

  Na tekstowo.pl można spotkać się ze zdaniami, że ta piosenka jest o narkotykach, jednak ostatnio zbyt wiele ludzi widzi w każdej piosence tylko narkotyki, a gdyby ta piosenka miała być o nich to sądzę, że to drugie dno byłoby… płytkie.

  A więc: uważam, że ten tekst jest o prostytutce, o czym bezpośrednio mówią cytaty:
  "Krucha blondynka zawsze na tak"
  "Ty zawsze wolna ja narzeczony"
  Myślę, że autor jest zakochany w blondynce, z którą nigdy nie będzie, o czym mówi pytanie retoryczne "kiedy ty i ja będziemy parą?"
  "szeptem mówią zabiorą mi ciebie.." czyli podmiot liryczny przeczuwa, że ja straci w jakiś sposób, a szczególnie jeśli ktoś się dowie o ich spotkaniach.
  "Czemu nam źle jak dobro wciąż trwa?" On uważa, że skoro jest między ich spotkaniami miłość, to wszystko powinno być dobrze.
  "I płacz i tańcz na szkle walca" Spotykajmy się dalej, róbmy to, może kiedyś nam się uda być razem (jednak widać, że podmiot ma tak wielkie wątpliwości, że to się nie zdarzy nigdy. Ale od czego jest nadzieja..)
  "Głośno mówią nie wrócisz do siebie
  Nie zdążysz przeskoczyć nie zdążysz przebiec" ten cytat akurat średnio rozumiem… mam kilka interpretacji co do niego, ale zostawię go w spokoju :)
  "Czemu nam dobrze wśród tego zła?" podobne do wcześniejszego cytatu. Chodzi prawie o to samo. Niby jest dobrze, ale z zewnątrz to wygląda źle.
  Dalszą interpretację zostawię komuś innemu ;)

  Zresztą... Zwróćmy uwagę na teledysk. Czy są gdzieś tam narkotyki?
  Jest królik towarzysz, który ma pocieszać; upijanie się alkoholem z powodu niedozwolonej miłości… no i jest PROSTYTUTKA! czyli tekst mówi o niej ;)Aby skomentować piosenkę, zaloguj się lub zarejestruj.
Możesz zalogować się przez Facebooka